top of page

Czy Rząd słucha Polaków? Jeśli tak, to pensja lekarza powinna wynosić co najmniej 9300 zł nettoW związku z dyskusją na temat zarobków lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia, jaka odbywa się w Parlamencie przy okazji nowelizacji ustawy o płacach minimalnych w podmiotach publicznych, przypominamy sondaż - badanie opinii publicznej dotyczące wyobrażeń Polakow na temat wynagrodzeń lekarskich (vs wynagrodzenia sędziów) oraz odpowiedzi na pytanie: ile powinien zarabiać lekarz (w porównaniu z zarobkami sędziów).

Badanie przeprowadzone było ponad rok temu, kiedy wynagrodzenie przeciętne było dużo niższe niż obecnie.

Wniosek jest taki:

  1. Wśród osób zdecydowanych: 87.8%! badanych uważało wówczas, że lekarze powinni zarabiać co najmniej 9300 zł netto czyli 13 000 brutto na 1 etacie.

Minsiter Zdrowia otrzymał te wyniki, ale je zignorował. Nie szanuje lekarzy (to już wiemy od pewnego czasu), ale nie szanuje też obywateli, Polaków. O tym dowiadujemy się teraz, gdy minister przedstawił swoją propozycję płacy minimalnej dla lekarza specjalisty na poziomie 1,31 przeciętnego wynagrodzenia za rok ubiegły czyli 6769 PLN brutto = ok 5800 zl netto.

Dokładne omówienie badania: https://ozzl.org.pl/aktualnosci/14008-90-ankietowanych-polakow-uwaza-ze-lekarz-w-publicznej-ochronie-zdrowia-powinien-zarabiac-co-najmniej-13-tys-pln-brutto-za-1-etat-wyniki-badania-opinii-publicznej


źródło: ozzl.org.pl


---

reklama

www.dentaltube.academy Edukacja w najlepszym wydaniu!


bottom of page