top of page

Debata: Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej – lekarze pacjentom

Zapraszamy na spotkanie online z udziałem ekspertów stomatologii oraz liderów organizacji pacjenckich współorganizowane z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.


O związku chorób przyzębia z chorobami ogólnoustrojowymi jak cukrzyca oraz zespół metaboliczny, sercowo-naczyniowymi, neonatologicznymi, neurodegeneracyjnymi, onkologicznymi opowiedzą eksperci stomatologii prof. Marzena Dominiak (Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego) oraz prof. Tomasz Konopka (Wrocławski Uniwersytet Medyczny).


Następnie do dyskusji zaproszeni zostaną liderzy organizacji pacjenckich (Urszula Jaworska, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Anna Śliwińska, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków), którzy zarysują problemy z jakimi spotykają się pacjenci dotknięci poszczególnymi chorobami i przedstawią pożądane działania oraz rozwiązania w pokonywaniu tych barier.


Spotkanie to punkt wyjścia do ogólnopolskiej kampanii społecznej mającej na celu uświadamianie, że profilaktyka próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej to inwestycja w zdrowie całego organizmu. Spotkanie jest wstępem do kampanii społecznej PTS oraz IPPiEZ, której zadaniem będzie promocja zdrowia jamy ustnej wśród członków organizacji pacjenckich w kraju.


Szczegóły: https://www.vcede.pl/2020/dla-zwiedzajacych/wyklady/

Źródło: https://pts.net.pl/


bottom of page