top of page

Kolejna edycja Warsaw Dental Medica Show już 1-3 października 2020 w PTAK Warsaw Expo.

Zaktualizowano: 1 wrz 2020

Na co stawiają organizatorzy i jak przygotowują się do przeprowadzenia targów w bezpiecznej przestrzeni, z licznymi obostrzeniami wynikającymi z trwającej pandemii. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Agnieszką Dąbkowską, Dyrektor Warsaw Dental Medica Show.Stomatologia Współczesna: Zacznijmy od daty targów, 1-3 października 2020 jest nową datą. We wcześniejszych miesiącach komunikowaliście Państwo datę wrześniową. Skąd zmiana terminu?

WDMS, Agnieszka Dąbkowska: Targi pierwotnie planowane były na 10-12 września 2020. Jednakże z uwagi na nagromadzenie innych wydarzeń branży stomatologicznej, a w szczególności kolejny nowy termin targów konkurencyjnych, podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty na początek października. Jest to zdecydowanie korzystniejszy termin, zarówno dla naszych wystawców jak i odwiedzających. Zależy nam, aby wszystkie współpracujące z nami firmy miały pewność realizacji swoich celów biznesowych w optymalnym dla nich czasie, który pozwoli wystawcom na przeorganizowanie się, spokojne działania operacyjne i jeszcze lepszą prezentację oferty na Warsaw Dental Medica Show.

Stomatologia Współczesna: Pod znakiem zapytania stanęło wiele wydarzeń targowych, nie tylko dla rynku stomatologicznego, ale również dla wielu innych branż. Czy w Pani ocenie organizacja wydarzenia w tym roku ma sens biznesowy?

WDMS, Agnieszka Dąbkowska: Targi są silnym narzędziem sprzedażowym, wystawcy przygotowują specjalne oferty cenowe, a odwiedzający targi profesjonaliści mają jedyną okazję zakupu sprzętu i materiałów na niezwykle korzystnych warunkach. Każda branża walczy ze skutkami ekonomicznymi lockdown’u, jednakże w przypadku firm oferujących produkty i usługi dla stomatologów oraz w przypadku samych gabinetów stomatologicznych powrót do „normalności” jest absolutnym priorytetem. Częścią tego powrotu jest obecność na targach, które stanowią platformę do nawiązania relacji handlowych, wymiany doświadczeń i budowy strategii firm na kolejne lata w oparciu o zmieniające się potrzeby rynku. Zarówno nasi wystawcy czekają na Warsaw Dental Medica Show, jak i dentyści, którzy deklarują swoją obecność. Branża stomatologiczna nie może stać w miejscu, targi są siłą napędową i narzędziem dostarczającym aktualnej wiedzy i wsparcia technicznego. W przypadku Warsaw Dental Medica Show to także przegląd najistotniejszych problemów, przed którymi stanęły kliniki i gabinety dentystyczne, jak choćby zapewnienie bezpieczeństwa i proceduralne zmiany w funkcjonowaniu placówek medycznych w odniesieniu do COVID-19. Co za tym idzie cała gama produktów i usług stanowiących systemowe mechanizmy pozwalające na ciągłość świadczenia usług.

Stomatologia Współczesna: Porozmawiajmy w takim razie o bezpieczeństwie, które w kontekście stomatologii jest wielowymiarowe, dotyczy zarówno pracy z pacjentem, jak i wspomnianych procedur w gabinetach i w końcu obecności na targach. W jaki sposób planujecie Państwo zadbać o bezpieczeństwo w trakcie swojej imprezy?

WDMS, Agnieszka Dąbkowska: PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys m kw. powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w targach ponad 35 000 osób dziennie, przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m kw./osobę zgodnie z pierwszymi wytycznymi dla organizatorów targów oraz obiektów wielofunkcyjnych przyjętymi przez rząd, a opracowanymi po konsultacjach z organizacjami branżowymi, jak również z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Dziś te wytyczne mówią o co najmniej 2 metrach dystansu, co znacząco podnosi liczbę odwiedzających. Prawda jest taka, że jako jedyny obiekt w Polsce i Europie Środkowej możemy zorganizować targi i towarzyszące im wydarzenia na taką skalę z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i jednocześnie bez szkody dla jakości wydarzenia. Po części jesteśmy już przyzwyczajeni do przestrzegania zaleceń i rozporządzeń, które nieprzerwanie towarzyszą nam od momentu wprowadzenia stanu epidemiologicznego. Targi są kolejną formą aktywności zawodowej, w której obowiązywać będą konkretne zalecenia. Postrzegamy je jako niezbędne wskazówki, dzięki którym dochowamy najwyższych standardów bezpieczeństwa, a nasi wystawcy i odwiedzający będą czuć się komfortowo. Dostosowujemy się do aktualnych wymogów. Na bieżąco monitorujemy zmiany w rozporządzeniach. Wszystkie hale wyposażone są w systemy wentylacji oraz wysokiej klasy mechanizmy rejestrujące ilość osób wchodzących, co pozwala na natychmiastową weryfikację i kontrolę. Przygotowane zostaną ciągi komunikacyjne, których celem będzie zachowanie wymaganej odległości pomiędzy uczestnikami targów. Rejestrację uczestników przekierowujemy do online, podstawowe zabezpieczenia, typu maski jednorazowe, dostępne będą na miejscu. Do tego dochodzi wzmożona dezynfekcja powierzchni wspólnych i liczne dyspensery z preparatami do dezynfekcji rąk. Takich punktów na naszej liście jest kilkadziesiąt. Na szczęście jesteśmy nowoczesną infrastrukturą i niezwykle szybko reagujemy na zmieniające się warunki w otoczeniu targowym. Branża stomatologiczna na co dzień pracuje w stanie podwyższonego ryzyka, stąd obawy o zachowanie bezpieczeństwa na targach praktycznie nie istnieją. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający to profesjonaliści świadomi zagrożeń i niebagatelizujący zaleceń.

Stomatologia Współczesna: Czy COVID-19 wpłynął na zmiany w programie merytorycznym i ofercie wystawców podczas Warsaw Dental Medica Show?

WDMS, Agnieszka Dąbkowska: W tym roku, 3. edycja Warsaw Dental Medica Show siłą rzeczy musi być inna. Wyjątkowa sytuacja mobilizuje organizatora do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestników podczas wydarzenia, ale również wpływa na zmiany w programie, dlatego jednym z punktów na mapie merytorycznej targów będzie strefa „Bezpieczna Klinika Stomatologiczna”, prezentująca zakres zmian w funkcjonowaniu gabinetów i klinik w odniesieniu do COVID-19. Najwyższy stopień bezpieczeństwa usług stomatologicznych stał się faktem, uświadamiając, że tylko dzięki przestrzeganiu zaleceń i nowoczesnej dezynfekcji gwarantującej niezbędną sterylność, będziemy w stanie stworzyć bezpieczne warunki i zyskać zaufanie pacjentów. Nasi wystawcy zaprezentują szerokie portfolio wyspecjalizowanych urządzeń redukujących ryzyko zakażenia, pakiety materiałów i kompleksowe rozwiązania dla gabinetu, kliniki czy przychodni, w pełni uzależnione od indywidualnych potrzeb każdej placówki. O bezpieczeństwie w kontekście procedur i biznesu mówić będą również nasi wykładowcy. Program merytoryczny targów rośnie w siłę. Mamy świadomość, że trzy dni targowe musimy wykorzystać nie w 100, ale w 200 procentach, dostarczając wykładów i szkoleń na najwyższym poziomie, których twarzą będą światowej klasy specjaliści, jak np.: Martin i Stephan Lampl, Desigar Moodley, Jacek Ciesielski, Magdalena i Maciej Szumscy, Dorota i Przemysław Stankowscy oraz Robert Białach. Kongres w trakcie targów budujemy z najlepszymi i przy olbrzymin wsparciu naszego Patrona Naukowego The Dawson Academy Polska.


Planujemy liczne nowości, które sukcesywnie dodajemy do strony www. dentalmedicashow.pl. Mamy kilka asów w rękawie, które zdradzimy tuż przed startem wydarzenia.

Sprawdźcie sami, zapraszamy 1-3 października 2020, PTAK Warsaw Expo!
bottom of page