Marszałek Sentu RP za zwolnieniem lekarzy z ustnego PESMarszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki podtrzymuje swoje stanowisko, że Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w sesji wiosennej 2021 r. dla lekarzy i lekarzy dentystów powinien zakończyć się jak najszybciej, tak aby rzesza młodych specjalistów mogła zasilić kadry medyczne, walczące z zaostrzającą się pandemią koronawirusa.


W przekonaniu Marszałka, w obecnej wyjątkowej sytuacji i z uwagi na stopień zagrożenia epidemicznego ludności, egzamin pisemny powinien być wystarczający do uznania młodego lekarza za specjalistę. Inaczej zamiast zyskać nowych specjalistów, odsuwamy ich od pracy w okresie najgorętszej walki z pandemią i pogłębiamy i tak już istniejące braki kadrowe w ochronie zdrowia.


Jest to odpowiedź na liczne apele Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyji o odwołanie części ustnej PES w sesji wiosennej 2021 r. tego egzaminu.


Marszałek Grodzki zwrócił także uwagę, że powinno się jak najszybciej zwiększyć pulę polskich młodych specjalistów, szczególnie, że Ministerstwo Zdrowia dopuszcza do pracy w Polsce lekarzy spoza krajów UE, nie sprawdzając ich umiejętności ani znajomości języka polskiego.


źródło: nil.org.pl

CO ROBIMY?

Jesteśmy największym multimedialnym portalem stomatologicznym w Polsce!

> Kursy stomatologiczne

> Edukacja dla stomatologów

> Promocja

> Sesje zdjęciowe

> Produkcja video dla firm

i gabinetów stomatologicznych  

OBSERWUJ:

Facebook

Instagram

YouTube

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI