top of page

Podczas targów Mobile World Congres 2021, Oral-B zachęca do dbania o higienę jamy ustnej...29 czerwca 2021 – W czasach, gdy wiele rzeczy jest poza naszą kontrolą, Oral-B przypomina, że ​​zdrowie jamy ustnej jest w naszych rękach! Możemy o nie zadbać dzięki szczoteczkom elektrycznym, a już niedługo także dzięki rewolucyjnej technologii magnetycznej iO. Jej premiera w Polsce zaplanowana jest na wrzesień 2021.


Jama ustna jest kluczowa w utrzymaniu zdrowia, a jej stan jest odbiciem ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Tymczasem choroby jamy ustnej stały się globalnym problemem dotykającym prawie 3,5 miliarda ludzi na całym świecie[i]. Dlatego misją Oral-B jest uświadomienie związku między zdrowiem jamy ustnej, a zdrowiem całego ciała i umożliwienie wzięcia tej kwestii w swoje ręce.


W tym roku podczas targów MWC w Barcelonie marka Oral-B podkreśla swoje zaangażowanie w budowanie i wypełnianie małych, codziennych nawyków, takich jak mycie zębów szczoteczką elektryczną, co ma pozytywny wpływ na zdrowie całego ciała, całej rodziny i całej planety.


Oral-B, marka, która jest pionierem zarówno elektrycznych szczoteczek do zębów, jak i szczoteczek kompatybilnych z aplikacją mobilną, nawiązała współpracę z firmą Scientific American i jej Działem Mediów Niestandardowych (SACM), aby poznać najnowsze wyniki badań dotyczące zdrowia jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z wpływu, jaki mają przewlekłe choroby przyzębia na choroby ogólnoustrojowe.


„Współpraca Oral-B z Scientific American umacnia naszą misję edukowania konsumentów i profesjonalistów na temat związku między zdrowiem jamy ustnej a ogólnym zdrowiem organizmu. Wiele osób nie wie, że przewlekłe choroby przyzębia wpływają na schorzenia ogólnoustrojowe. Właśnie w tej kwestii mamy do odegrania ważną rolę edukacyjną. Jestem bardzo dumny z tego partnerstwa, które jest niezwykle ważne również w kontekście naszych przyszłych innowacji i edukacji konsumenckiej” – mówi Benjamin Binot, Senior Vice President, Europe – Oral Care w Procter & Gamble.


ZDROWIE CAŁEGO CIAŁA


Badania pokazują, że zły stan jamy ustnej może prowadzić do poważnych schorzeń i chorób. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na wczesne objawy ostrzegawcze, takie jak obrzęk lub podrażnienie dziąseł.

Choroby dziąseł zaczynają się od gromadzenia się płytki nazębnej, która zawiera miliony bakterii, zwłaszcza, gdy nie jest ona regularnie usuwana przez szczotkowanie. Toksyny wytwarzane przez te bakterie mogą podrażniać dziąsła i powodować ich stany zapalne, które z kolei mogą przekształcić się w zapalenie przyzębia. To poważna infekcja, która może prowadzić do utraty zębów. Zdarza się, że wywołuje także reakcję zapalną w tkankach przyzębia. Rozpoczyna to reakcję łańcuchową - stan zapalny rozprzestrzenia się przez układ krążenia po całym organizmie. Nieleczona i poważna choroba dziąseł może prowadzić do poważniejszych stanów, takich jak nasilone powikłania po ciąży, utrata funkcji poznawczych, słabo kontrolowalna cukrzyca, zwiększenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.


CAŁA RODZINA


Kontrola zdrowia Twoich dzieci jest w Twojej mocy, a moc jest w Twoich rękach dzięki Oral-B! Rodzice mogą budować zdrowe nawyki w zakresie higieny jamy ustnej już od 3. roku życia dziecka, aby mieć pewność, że w przyszłości będzie ono miało zdrowe zęby i cała rodzina będzie cieszyła się zdrowiem.

Na zdrowie jamy ustnej dzieci wpływa typ szczoteczki do zębów, wiek, w którym rozpoczęto szczotkowanie, przestrzeganie zasady mycia zębów dwa razy dziennie oraz wady zgryzu. Aby zmotywować dzieci do prawidłowego szczotkowania przez 2 minuty Oral-B stworzyło linię szczoteczek dla dzieci z bajkowymi bohaterami i aplikację do pomiaru czasu Disney Magic Timer. Dzięki temu szczotkowanie staje się przyjemnością dla całej rodziny!

Szczoteczka Oral-B iO, wykorzystująca przełomową technologię magnetyczną, będzie miała premierę w Polsce już we wrześniu. W testach klinicznych Oral-B iO zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł, umożliwiając użytkownikom łatwe i skuteczne utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Według użytkowników Oral-B iO zapewnia:

  • 100% zdrowsze dziąsła w ciągu zaledwie jednego tygodnia w porównaniu ze szczoteczkami manualnymi,

  • 6 razy więcej usuniętej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł w porównaniu do szczoteczek manualnych,

  • 83% pacjentów z opuchniętymi dziąsłami przeszło ze stanu określanego jako "niezdrowe dziąsła" do stanu "zdrowych dziąseł" w ciągu ośmiu tygodni używania szczoteczki Oral-B iO.

Maike Siemons, Dyrektor ds. badań i rozwoju w Oral Care w Europie, stwierdziła: „Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B to ważny pierwszy krok w kierunku proaktywnej walki z zagrożeniami związanymi ze złym stanem zdrowia jamy ustnej. Dajemy konsumentom możliwość przejęcia kontroli nad zdrowiem jamy ustnej ich rodzin dzięki Oral-B iO ­– szczoteczce, która pomaga użytkownikom osiągnąć jak najlepsze zdrowie dziąseł”.


CAŁA PLANETA


Podczas targów MWC zaprezentowane zostaną również najnowsze zobowiązania firmy P&G Oral Care w zakresie zrównoważonego rozwoju. Mają one na celu budowanie zdrowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej, co przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego wpływu na planetę. Wdrożenie zdrowych nawyków dla środowiska oznacza funkcjonowanie w świecie, w którym wszyscy szanują naszą planetę i jej zasoby naturalne poprzez codzienne czynności, jak:

  • zakręcanie kranu podczas mycia zębów,

  • recykling opakowań i produktów,

  • odłączanie ładowarki szczoteczki do zębów, gdy nie jest używana.

Zdrowe nawyki trwają całe życie. Na ich efektywność w higienie jamy ustnej wpływa także technika mycia i szczoteczka. Oral-B jest liderem w dziedzinie innowacji i edukacji, i pomaga Ci chronić zdrowie jamy ustnej.


---

reklama

www.dentaltube.academy Twoje szkolenia ON-LINE w jednym miejscu!


bottom of page