top of page

Targi KRAKDENT® powracają w Światowy Dzień Zdrowia


7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia, rozpoczną się 28. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® – największa od dwóch lat impreza dla lekarzy dentystów, techników dentystycznych, higienistek i asystentek stomatologicznych w Polsce. Celem imprezy łączącej wystawę z bogatym programem edukacyjnym jest propagowanie wiedzy i innowacyjnych rozwiązań, zapewniających najwyższą jakość usług w gabinetach stomatologicznych.- Fakt, że pierwszy dzień Targów KRAKDENT® przypada w Światowy Dzień Zdrowia ma dla nas symboliczny wymiar. W marcu 2020 roku - na tydzień przed rozpoczęciem targów z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa – musieliśmy je przenieść na późniejszy termin, co wiązało się z bardzo wieloma niedogodnościami. Dwa lata później branża stomatologiczna ponownie odwiedzi EXPO Kraków, aby nabyć nowe produkty, nawiązać lub utrwalić dotychczasowe kontakty, podzielić się wiedzą i doświadczeniem. W tym czasie wielu z nas przekonało się, jak ważne jest zdrowie i wzajemne relacje, dlatego w 2022 roku jeszcze bardziej doceniamy, że możemy się spotkać stacjonarnie z wystawcami i odwiedzającymi – podkreśla Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.


Kraków stomatologiczną stolicą Polski

300 wystawców m.in. z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Włoch, blisko 200 godzin kursów medycznych, szkoleń, wykładów oraz Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti w ramach programu KRAKDENT-edu, szereg atrakcji na scenie KRAKDENT MeetUp i imponująca liczba nowości prezentowanych na stoiskach – wszystko to sprawi, że ponownie oczy całego stomatologicznego świata zwrócone będą na Kraków. To ważny moment, nie tylko dla środowiska lekarzy, ale i całego miasta, dla którego turystyka biznesowa jest istotna w rozwoju gospodarczym.
Zdrowie na pierwszym miejscu

Codzienna, prawidłowa higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na stan zdrowia całego organizmu. Niestety, pomimo rosnącej świadomości, nadal wiele osób odkłada wizytę na „później”. Najczęstszym powodem jest strach – aż 15% populacji cierpi na dentofobię, czyli paniczny lęk przed dentystą. Na pomoc przychodzi technologia, która sprawia, że zabiegi wykonywane są w krótkim czasie, całkowicie bezboleśnie. Na targach KRAKDENT® prezentowanych będzie kilkadziesiąt nowości rynkowych, które ułatwiają codzienną pracę lekarzy i sprawiają, że pacjent podczas zabiegu czuje się komfortowo.


Szkolenia, warsztaty, prezentacje…

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® będzie bogaty program edukacyjny – KRAKDENT-edu, na który składają się przede wszystkim kursy medyczne i praktyczne warsztaty w salach seminaryjnych EXPO Kraków oraz szkolenia na stoiskach wystawców. W programie nie mogło zabraknąć cenionego przez środowisko lekarzy – Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti skupiającego wybitnych ekspertów. W tym roku sesje przedkongresowe odbędą się 8 kwietnia w hotelu Park Inn by Radisson Krakow. Kursy praktyczne poprowadzą dr Fernando MiñambresFreijeiro, prof Louis Hardan, dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni. W drugiej połowie dnia uczestnicy spotkają się naSeminarium Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD, które poprowadzą absolwenci KoisInstitute w Seattle, a także certyfikowani mentorzy tego ośrodka: dr n. med. Maciej Żarow, lek. stom. Marcin Joniec, lek. stom. Michał Sypień, lek. stom. Tomasz Sypień.Kongres Dental Spaghetti odbędzie się 9 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a wiedzą podzielą się m.in.:dr Fernando MiñambresFreijeiro, Paul Gerloczy,dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni, Daniele Rondoni, dr Fernando Rojas-Vizcaya.


Akcja „DENTOPOMOC dla Ukrainy”

Co roku podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® organizowana jest akcja charytatywna DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazują środki i akcesoria do higieny jamy ustnej wychowankom domów dziecka i rodzinom zastępczym z Małopolski. W tym roku w związku z atakiem Rosji na Ukrainę akcja rozpoczęła się już na miesiąc przed targami, a zebrane dary przekazywane są kobietom i dzieciom z Ukrainy przebywającym w Krakowie oraz przesyłane bezpośrednio do Ukrainy. Akcja potrwa do 6 kwietnia.


MEDORA & SŁAWOMIR ŁOSOWSKI - KOMBI for UKRAINE

Sztuka, moda, odzież medyczna to wyjątkowy projekt który łączy różne branże w jednym celu – pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie.Polski producent odzieży medycznej - MEDORA we współpracy ze znanym muzykiem Sławomirem Łosowskim, autorem przeboju „Słodkiego miłego życia”, liderem grupy KOMBI oraz autorem rysunków „GRA-FIKA” przygotowali specjalnie na 28. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne – KRAKDENT wyjątkowe bluzy medyczne.Podczas targów będzie prowadzona ich sprzedaż, a 100 zł z każdego zakupionego kompletu medycznego z wyhaftowaną „GRA-FIKĄ” trafi na konto w Polskiej Akcji Humanitarnej na wsparcie dla Ukrainy. Na tę samą zbiórkę trafią pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac z wystawy „GRA-FIKI” Sławomira Łosowskiego, z którym będzie można się spotkać w piątek, 8 kwietnia.


Strefa Kariery

Branża stomatologiczna rozwija się w błyskawicznym tempie, co wiąże się z rosnącą konkurencją na rynku. Zarówno małe gabinety stomatologiczne, jak i duże kliniki stomatologiczne stale poszukują wykwalifikowanych pracowników, aby sprostać wymaganiom pacjentów. Z tą myślą na Targach KRAKDENT® powstanie Strefa Kariery – miejsce, w którym będzie można nawiązać nowe zawodowe kontakty.


7-9 kwietnia, EXPO Kraków, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®

Szczegóły www.krakdent.pl

Kup bilet online i skorzystaj z 50% rabatu https://krakdent2022.exposupport.pl/tickets

Zapisy na Kongres Dental Spaghetti i szkolenia KRAKDENT-edu możliwe są pod linkiem

https://krakdent-edu.exposupport.pl/shop

bottom of page